Doporučujeme
Akční nabídka
Nejprodávanější
Plechové střešní krytiny se vyrábí tvarováním za studena z vysoce kvalitního ocelového plechu. Plechové taškové krytiny a trapézové plechy jsou pozinkované z obou stran a dále je povrchově ošetřené polyesterovým lakem. Vhodné na zastřešení obytných a průmyslových budov. Jejich výhodou je nízká hmotnost. Proto je doporučována pro zastřešení méně silných a nosných krovů, což je výhodou zejména při rekonstrukcích a přestavbách, kdy dovoluje použití bez nutnosti zesílení nosných prvků krovu. Také jsou vhodné na opláštění svislých stěn.
Lehká střešní plechová krytina Guttatop se vyrábí tvarováním za studena z vysoce kvalitního ocelového plechu. Plechová krytina je pozinkovaný z obou stran a dále je povrchově ošetřená polyesterovým lakem. Vhodná na zastřešení obytných a průmyslových budov. Její výhodou je nízká hmotnost. Proto je doporučována pro zastřešení méně silných|nosných krovů, což je výhodou zejména při rekonstrukcích a přestavbách - kdy dovoluje použití bez nutnosti zesílení nosných prvků krovu. Také je vhodná na opláštění svislých stěn.
Montážní návod pro plechové střešní krytiny Guttatop :
Před montáží plechové střešní krytiny Guttatop je třeba zajistit vzdálenost střešních latí přibližně 40 cm. První dolní lať se připevňuje nastojato, vzdálenost další latě by měla být 26 - 28 cm. Vzdálenost první latě od kraje (čela) plechové krytiny Guttatop se doporučuje 3 - 5 cm. Z důvodu kondenzace vzdušné vlkosti doporučujeme použít pod střešní krytinu jako pojisnou hydroizolaci střešní fólie Guttafol.
Případnou montáž úžlabí je potřeba provést před pokládáním střešní plechové krytiny. Střešní krytinu začněte pokládat v pravém dolním rohu střechy a pokračujte podle kladecího plánu. První tři desky přichyťte zvolna několika samořeznými šrouby. Po zkontrolování pravidelnosti pokládky plechové krytiny můžete desky přišroubovat napevno. Tímto způsobem postupně pokračujte s pokládáním střešní krytiny na celou střechu. Plechová krytina se přišroubovává výlučně v dolní části prolisu a vlny, tak aby byla pevně přišroubována a přichycena k střešním latím. K upevnění střešní krytiny do konstrukce slouží samořezný vrut Guttatop (4,8 x 35 mm). Vruty je vhodné dotahovat elektrickým šroubovákem s plynulou regulací síly. Samořezný vrut je spolehlivě dotažený tehdy, když EPDM podložka vyleze zpod kovové podložky. Průměrně spotřebujete na 1 m2 6 - 9 ks. Vruty se šroubují přibližně 2 cm pod příčný prolis do spodní části vlny tak, aby plechová krytina přiléhala těsně k střešním latím. Na okrajích střechy a u hřebene musíte plechovou krytinu kotvit hustěji. Na spojení plechových krytin plech - plech používejte samořezné vruty(4,8 x 20 mm). Při podélném překrytí je vhodné plechovou krytinu sešroubovat, cca 2 cm pod příčným prolisem.
Velmi důležité je kvalitní odvětrání střechy jako celku. Na hřebeni střechy ponecháme mezeru mezi plechovou krytinou, přibližně 10 cm, kterou překryjeme větracím hřebenovým a nárožním pásem Vario-Roll. Střešní plášť je potom odvětrávaný přes otvory mezi hřebenáčem a plechovou krytinou. Hřebenáče se ke krytině šroubují do každé druhé horní vlny.
Plechovou krytinu lze dělit pouze stříháním. V případě jiného postupu (např. brusky, kotoučové pily) nárok na reklamaci zaniká.